Георг Спартански: Нека вярваме в по-доброто бъдеще на България, което зависи от задружните усилия на всички нас

2226

Георг Спартански: Нека вярваме в по-доброто бъдеще на България, което зависи от задружните усилия на всички нас

       „Това, че днес вие, хиляди граждани на Плевен, сте тук, показва, че вие сте българи не по силата на паспорта, а по силата на сърцето! Когато човек се чувства българин, когато обича родния си град и своята държава, няма пандемия или извънредна ситуация, която да го остави вкъщи и да му попречи да поднесе своя скромен букет на тези, които оставиха костите си, за да я има България“, с тези думи се обърна към събралото се по повод отбелязването на Националния празник на Република България - Трети март, множество на централния площад „Възраждане“ кметът на Община Плевен Георг Спартански.

       Той беше категоричен, че е грозно да се делим навръх празника по партиен принцип, че това, което ни обединява, е българският трицвет – бяло, зелено и червено, както и че дължим уважение, преклонение и признателност към всички, оставили костите си в България, за да ни има нас, за да го има Плевен и да сме отново част от гордите народи на Стара Европа.

       „На Трети март възкръсна България след 5 века забвение. Нека да забравим дребните боричкания, ежбите и страстите, нека не се делим на министри, на депутати, на кметове и съветници, нека бъдем обикновени българи, защото Плевен и България ще ги има и след нас. Нека сведем чела пред тези, които не се деляха на партии, на цветове, а имаха една велика мисия – да върнат България на българите и нашето племе да заеме политически своето място на картата на Европа.Нека да вярваме в по-доброто бъдеще на България, което не зависи от една партия, от една коалиция или от който и да е министър или депутат, зависи от обединените, задружни усилия на всички нас – милионите честни и достойни българи!“, призова кметът Спартански.

       Предвид извънредната противоепидемична обстановка ритуалът по повод Трети март премина без молебен и официални слова.Стотици признателни плевенчани и гости на града се стекоха, за да поднесат цвете пред Вечния огън в Параклис мавзолей „Св. Георги Победоносец” в знак на признателност към паметта на загиналите за Освобождението на Плевен и България опълченци и воини от многонационалната Руска армия. 

Свалете в PDF

Още новини Всички новини

Проверка на течовете по водопроводната мрежа в Плевен разпореди министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов

Проверка на течовете по водопроводната…

вторник, 26 август 2025
144

Time for wine ще има

Time for wine ще има

вторник, 26 август 2025
319

КУЛТУРНИ ПРОЯВИ В ПЛЕВЕН ДО 31 АВГУСТ

КУЛТУРНИ ПРОЯВИ В ПЛЕВЕН ДО…

вторник, 26 август 2025
153

Отменя се провеждането на фестивала Time for wine

Отменя се провеждането на фестивала…

понеделник, 25 август 2025
615