Георг Спартански с отличие "Кмет на месеца" за юли

4035

Георг Спартански с отличие

  Георг Спартански стана  победител  в  конкурса "Кмет на месеца" за юли на тема "Духът на Левски". Конкурсът се организира от портала на българските общини КМЕТА.bg

   През юли читателите имаха възможността да гласуват за своя фаворит според това доколко общината запазва духа на националния ни герой Васил Левски по повод 180-годишнината от рождението му.

   В категорията Голяма община – с население над 50 000 души, се състезаваха Перник, Хасково, Плевен, Карлово и Благоевград. Първи в класацията е кметът на Община  Плевен Георг Спартански,  получил 39.74% от гласовете. Плевен  отбеляза тържествено 180-годишнината от рождението на Васил Левски с поднасяне на венци и  цветя пред  паметника на Апостола.  По повод честванията рекорден брой участници – 264 човека, се включиха в 23-ия Национален поход „По стъпките на Апостола”. Община Плевен подпомага реализацията на тази инициатива от 2001 г. и е неотменен партньор на организаторите през годините.

Свалете в PDF

Още новини Всички новини

С връчването на над 300 награди плевенската Арт школа „Колорит“ откри новия си творчески сезон

С връчването на над 300…

сряда, 22 октомври 2025
186

Филмова вечер в Плевен представя документален разказ за конфликта в Босна

Филмова вечер в Плевен представя…

сряда, 22 октомври 2025
113

Благотворително бягане в помощ на пациенти с рак на гърдата организират студенти

Благотворително бягане в помощ на…

сряда, 22 октомври 2025
261

Стотици чували с битови отпадъци бяха извадени от коритото на река Тученишка при почистването ѝ

Стотици чували с битови отпадъци…

вторник, 21 октомври 2025
246