Георг Спартански се срещна с председателя на Общобългарския комитет „Васил Левски”

3821

Георг Спартански се срещна с председателя на Общобългарския комитет „Васил Левски”

Кметът на Община Плевен се срещна днес с Васил Василев - председател на Общобългарския комитет „Васил Левски”, и почетния председател на Общинския комитет „Васил Левски” – Васил Копчев.

         По време на срещата беше обсъдено създаването на нови клубове „Млади възрожденци” в града ни, по който повод Васил Василев е тук. Теми на разговорите бяха патриотичното възпитание на младите българи и предстоящото честване на 140 години от Плевенската епопея.

         Васил Василев представи ново издание – Учебник по родолюбие за 1- 4 клас, създаден от директора на Историческия музей в Добрич като алтернатива на съществуващите учебници за началния курс. Друга негова идея е откриването на книжарница „Родолюбие” в столицата, където се продават само книги на български класици на тази тематика. Намеренията са такива книжарници да отворят врати и в други градове в страната.

         Тази вечер Васил Василев и Васил Копчев ще учредят в ХГ „Дарение на Светлин Русев” клуб „Млади възрожденци” в Общинското средношколско общежитие, след което ще бъдат поднесени цветя пред паметника на най-верния съратник на Апостола – плевенчанина Данаил Попов”. 

Свалете в PDF

Още новини Всички новини

С връчването на над 300 награди плевенската Арт школа „Колорит“ откри новия си творчески сезон

С връчването на над 300…

сряда, 22 октомври 2025
166

Филмова вечер в Плевен представя документален разказ за конфликта в Босна

Филмова вечер в Плевен представя…

сряда, 22 октомври 2025
99

Благотворително бягане в помощ на пациенти с рак на гърдата организират студенти

Благотворително бягане в помощ на…

сряда, 22 октомври 2025
247

Стотици чували с битови отпадъци бяха извадени от коритото на река Тученишка при почистването ѝ

Стотици чували с битови отпадъци…

вторник, 21 октомври 2025
236