Геймъри направиха дарение за 12 000 лв. на социални центрове и спортни клубове в Плевен

2068

Геймъри направиха дарение за 12 000 лв. на социални центрове и спортни клубове в Плевен

       Дарение на стойност 12 000 лева получиха шестте центъра за настаняване на деца от семеен тип в Плевен и два от спортните клубове в града. Дарителите са Константин Кънев - създател на YouTube канала NoThx, и приятели, които връчиха дарението си лично. Благотворителната им инициатива се случва за седма поредна годна и е под мотото ГеймингЗаДобро, тази година тя е с адрес гр. Плевен.

       „Смятам, че човек трябва да бъде добър и да прави добро всеки ден. Не е задължително да се дава публичност, но е хубаво от време на време да се дава пример. Понякога е необходимо изключително малко усилие, за да направиш някой щастлив. Ние застъпваме каузата, че компютърните игри, играни в допустими като количество часове, могат да допринасят за правене на добро. За това и слагаме хаштага #ГеймингЗаДобро, за да накараме и други хора в света на компютърните игри да направят подобни кампании, тъй като има ли желание, има и начин“, сподели в Плевен Константин Кънев. Той и приятелите му бяха гости на клубовете по спортна акробатика „Спартак Плевен“ и „Акробатика Плевен“, на които подариха спортни пособия, след което се срещнаха и с децата от центъра за настаняване от семеен тип на ул. „Бяло море“. По предложение на социалния център сумата е изразходвана за закупуване на плот, таблети, книги, пособия и спортни принадлежности. Закупените вещи бяха предоставени на Анелия Цанкова - ръководител на шестте ЦНСТ. Тя благодари на Община Плевен, на дарителите и приятелите на центровете за съпричастността и жеста на добро.

       В Плевен Константин Кънев и приятели бяха посрещнати лично и от кмета на Общината д-р Валентин Христов и заместник-кмета Елина Димитрова, както и от началниците на отдел „Здравеопазване и социални дейности“ - д-р Елза Пачева, и на отдел „Спорт“ - Ваня Първанова.

       Константин Кънев е икономист по образование и е един от най-следваните YouTube потребители в България, с общо над 200 хил. абонати в канала си NoThx – и над 54 млн. гледания на клиповете му. Той е част от цяло поколение интернет потребители, които са превърнали хобито си да правят видеосъдържание за YouTube в професия, с която да подкрепят и каузи за добро. ГеймингЗаДобро e благотворителна инициатива, която се случва вече 7 години и чрез която всяка година се събират средства за деца в центрове за настаняване от семеен тип. „С група приятели в дните между Коледа и Нова Година се събираме и в рамките на между 12 и 15 часа правим стрийм, в който, докато играем игри, заедно и с нашите зрители събираме средства по определени каузи. Лично закупуваме необходимите неща, всичко, за което сме изхарчили парите, заснемаме и пускаме като документално филмче. Идеята е нашите зрители, които са и наши дарители, да видят къде са отишли техните дарения. Помогнали сме на центрове за деца от семеен тип в много общини, тази година сме в Плевен“, сподели Константин Кънев.  

Свалете в PDF

Още новини Всички новини

Добри гости коледари в Община Плевен

Добри гости коледари в Община…

сряда, 17 декември 2025
96

Община Плевен представи седмичен доклад за извършените ВиК дейности

Община Плевен представи седмичен доклад…

сряда, 17 декември 2025
109

Община Плевен кани децата на безплатно коледно кино

Община Плевен кани децата на…

сряда, 17 декември 2025
150

Близо 200 деца и родители се включиха в работилница за коледни сладкиши

Близо 200 деца и родители…

вторник, 16 декември 2025
202