Книгата си и филма, посветени на Лили Иванова, представи в Плевен журналистът Георги Тошев

177

Книгата си и филма, посветени на Лили Иванова, представи в Плевен журналистът Георги Тошев

       Журналистът Георги Тошев представи в Плевен книгата си „Лили“, както и едноименния документален филм, посветени на примата на българската естрадна музика Лили Иванова. Организатор на събитието е Регионална библиотека „Христо Смирненски“. Пред събралите се в зала „Катя Попова“ почитатели на творчеството на голямата българска певица събитието откри директорът на Регионалната библиотека - Оксана Цветанова. От името на Община Плевен на срещата присъства заместник-кметът с ресор „Хуманитарни дейности“ Елина Димитрова.

       Георги Тошев сподели, че няколко пъти е започвал да пише книгата, че е много сложно, когато се пише документална книга, и то за Лили Иванова. Изданието е плод на години проучвания, срещи и интервюта, това не е просто книга за Лили Иванова - това е книга как се заражда българската естрада, вълнуващо пътуване във времето, уточни Тошев. В традицията на най-добрите световни хроники, „Лили“ е разказ за човека Лили Иванова и гласа, който продължава да вълнува. От годините на детството, през първите музикални изяви, пътуванията зад граница, триумфите на сцената, Лили Иванова всеки ден пише историята си, посочи Георги Тошев, и добавя, че можем да се радваме, че живеем по времето, в което тя твори.

       Новият документален филм на Георги Тошев не разказва хронологично живота на най-известната българска поп певица, а надниква зад кулисите на творческия процес по създаването на една песен, вълнението преди всеки концерт и работата ѝ с големи имена на българската литература и музика. Филмът „Лили“ е за пътя, по който избира да върви момичето от Кубрат, покорило големите наши и световни сцени.

 

Снимки: РБ „Христо Смирненски“, Плевен

Свалете в PDF