Кукеров хоровод`2024 в Плевен

1507

Кукеров хоровод`2024 в Плевен

Първото издание на „Кукеров хоровод`2024“, гр. Плевен се превърна в истински празник и привлече любопитните погледи на стотици плевенчани, повечето от които се включиха с много емоции в празника за Сирни Заговезни.

Организатор на инициативата е Община Плевен, съвместно със Северняшкия ансамбъл за народни песни танци „Иван Вълев“, Общински духов оркестър, кукерските групи от село Опанец и първа Кукерска детска група, сформирана в ДГ „Дружба“.

Началото на „Кукеров хоровод 2024“, гр. Плевен бе поставено с кукерско дефиле, което тръгна от ДКТ „Иван Радоев“ и продължи по главната пешеходна улица „Васил Левски“ до пл. „Възраждане“, под съпровода на тъпан и гайди.

На площад „Възраждане“ граждани и танцови школи се включиха в Хоровода под съпровода на Северняшкия ансамбъл за народни песни танци „Иван Вълев“ и Общинския духов оркестър. Кукерско надиграване и обичаят „Прошка“ направиха още жива традицията.

Свалете в PDF

Още новини Всички новини

Жабките отново са заедно - любимата композиция на плевенчани е възстановена

Жабките отново са заедно -…

вторник, 14 октомври 2025
134

На 20 октомври: Младежи споделят свои идеи за визията на Плевен

На 20 октомври: Младежи споделят…

вторник, 14 октомври 2025
87

Общинският съвет заседава извънредно на 16 октомври, обсъжда две върнати решения

Общинският съвет заседава извънредно на…

вторник, 14 октомври 2025
93

На 16 октомври: Община Плевен организира поредна инициатива за събиране на опасни отпадъци

На 16 октомври: Община Плевен…

вторник, 14 октомври 2025
111