Лазарки пяха и танцуваха за здраве в Община Плевен

1402

Лазарки пяха и танцуваха за здраве в Община Плевен

Лазарки от Детска градина „Слънце”, гр. Плевен внесоха днес много празнично настроение с гостуването си в Община Плевен. Децата пяха и танцуваха за здраве и пожелаха на кмета на Общината д-р Валентин Христов и неговия екип светли великденски празници.

Пременени в народни носии, с венци на главите, лазарките пяха обредни песни и представиха характерните за Лазаровден традиции. 

„Традиционно се вярва, че домът, в който влязат такива скъпи гости, ще бъде честит през цялата година и затова ви благодарим за посещението и за хубавото настроение“, обърна се към децата и техните ръководители д-р Валентин Христов. От името на Община Плевен той зарадва гостите си от ДГ „Слънце“ и с подаръци.

 

Свалете в PDF

Още новини Всички новини

Общински съвет - Плевен се събира на последно за годината заседание на 15 декември

Общински съвет - Плевен се…

петък, 12 декември 2025
125

Актуални въпроси по устройство на територията обсъдиха в Плевен експерти от девет области в страната

Актуални въпроси по устройство на…

петък, 12 декември 2025
138

Честит 11-и рожден ден на Центровете за настаняване от семеен тип в гр. Плевен

Честит 11-и рожден ден на…

петък, 12 декември 2025
161

Декемврийски приключения в Кайлъка ще преживеят преди Коледа плевенски деца

Декемврийски приключения в Кайлъка ще…

петък, 12 декември 2025
162