Продължават проявите за Празника на Плевен, тази вечер са концертите на ФК „Българско хоро“ и на Берковската духова музика

914

Продължават проявите за Празника на Плевен, тази вечер са концертите на ФК „Българско хоро“ и на Берковската духова музика

       С шествие и концерт на Фолклорен клуб „Българско хоро“ продължават днес, 14 май, организираните от Община Плевен инициативи за Празника на града. В 18.30 ч. шествието, с гайди, тъпани, цветя, знамена, ще тръгне от ДКТ „Иван Радоев" по централната пешеходна улица „Васил Левски“, след което ще стигне до централния площад „Възраждане“. Там от 19.00 часа ще започне концерт на фолклорен клуб „Българско хоро“ с участието на народния певец Димитър Димитров и ФТА „Балкански огън“ с ръководител Кристиян Костов.

       След тях на сцената за плевенчани и гости на града довечера ще свирят музикантите от Берковската духова музика – един от най-старите и обичани оркестри у нас. Концертът е с начален час 20.00.

       Очакваме ви!

Свалете в PDF

Още новини Всички новини

Плевен посрещна 100 молдовски ученици и учители с български корени

Плевен посрещна 100 молдовски ученици…

вторник, 09 септември 2025
63

Плевен чества 140 години от Съединението на Княжество България и Източна Румелия

Плевен чества 140 години от…

събота, 06 септември 2025
345

Покана за празничен концерт в навечерието на Деня на Съединението

Покана за празничен концерт в…

петък, 05 септември 2025
418

Музеите в Плевен с празнично работно време за 6 септември

Музеите в Плевен с празнично…

петък, 05 септември 2025
347