Ромпетрол-България осигурява безплатно гориво за автомобилите на плевенските доброволци

3517

Ромпетрол-България осигурява безплатно гориво за автомобилите на  плевенските доброволци

         Безналична карта за закупуване на гориво /дизел или бензин/ в размер на 500 литра  предостави  Ромпетрол-България ЕАД с управител Ивайло Трендафилов на Община Плевен. Фирмата е дарила гориво и на други общини в страната, разпределението е съгласувано с Националното сдружение на общините в Република България /НСОРБ/ и е осигурено с подкрепата на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението”. Критериите за избора на общини са определени от НСОРБ: за общините - областни градове /без Столична община/, където има бензиностанции на Ромпетрол.

         Дарителят и НСОРБ насърчават общините да използват безплатното гориво за зареждане на моторните превозни средства на доброволците, които извършват или подпомагат доставката на храна и лекарства за самотни възрастни хора.

         Кметът Георг Спартански изпрати благодарствени писма до Ромпетрол-България ЕАД, НСОРБ и Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението” за помощта и подкрепата.

Свалете в PDF

Още новини Всички новини

Проверка на течовете по водопроводната мрежа в Плевен разпореди министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов

Проверка на течовете по водопроводната…

вторник, 26 август 2025
219

Time for wine ще има

Time for wine ще има

вторник, 26 август 2025
398

КУЛТУРНИ ПРОЯВИ В ПЛЕВЕН ДО 31 АВГУСТ

КУЛТУРНИ ПРОЯВИ В ПЛЕВЕН ДО…

вторник, 26 август 2025
178

Отменя се провеждането на фестивала Time for wine

Отменя се провеждането на фестивала…

понеделник, 25 август 2025
655